15 12 2012

Kıyamet ne zaman kopacak?Yakın bir tarihte kopma ihtimali?

Kıyamet ne zaman kopacak?Yakın bir tarihte kopma ihtimali? |  görsel 1

Son günlerin en çok konuşulan konusu "kıyamet "e dair özel yazı dizimiz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kıyametin nasıl kopacağı hakkında Kur'an'da yer alan bilgileri paylaşan eğitimci-yazar Prof. Dr. Osman Çakmak, Samanyoluhaber.com'daki köşe yazısında bu kez "kıyametin zamanı"nı ele aldı.


Kıyamet ne zaman kopacak?

Bir önceki yazımızda kıyametin nasıl kopacağı konusunu ele almış, kıyametin tarihini bir sonraki yazımızda anlatacağımızı söylemiştik.

Maya takvimi ve 21 Aralık iddialarının ardından son günlerin büyük merak konusu olan Kıyametin tarihi bilinebilir mi? Kur'ân-ı Kerîm bize "Kıyamet yakındır' (Kamer, 54/1) diyor. Kur'an-ı Kerimin nüzulünden bu yana 1400 sene geçtiğine göre, kıyamete daha bir yaklaşmışızdır demektir. İnsanlığın ve hayatın ve dünyanın tarihi konusunda muazzam yanılgılar var. Bilimi ateizme ve materyalizme alet edilen çevrelerce Dünyanın ve insanlığın tarihine dair yaklaşımlar ve tahmini söylenen şeyler, kati buluşlarmış gibi servis edilmektedir. Bu yanılgılara neşter atmamız gerekecek öncelikle.

Kainat Kitabının bir açıklaması olan Kur'an ve Kur'an'ın sözcüsü olan Peygamberimiz (asv) bu konudaki beyanlarına bakalım evvela. Hz. Peygamber, “Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim” buyuruyor. Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek” buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 7500 yılı geçmeyeceğini söyleyebiliriz.
 

0
0
0
Yorum Yaz